Blog

İkitelli Vinç ve Caraskal Servisi / 05443058608

Firmamız İkitelli Bölgesinde Tüm Marka ve Model Vinç, Caraskal, Yük Asansörü Teknik Servis Hizmeti Vermektedir.
 • Atatürk Oto Sanatkarları Sanayi Sitesi - Halat değişimi
 • Aykosan Sanayi Sitesi - Emniyet mandalı
 • Aymakoop Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi - Kanca Değişimi
 • Bağcılar-Güngören Sanayi Sitesi - Balata Değişimi
 • Başakşehir Sanayi Sitesi - Fren Değişimi
 • Biksan Sanayi Sitesi - Siren Montajı
 • Çevre Sanayi Sitesi - Sesli Işıklı İkaz Lambası
 • Çorap Ve Triko İmalatı Sanayi Sitesi - Alt Sınır Kesicisi Siviç
 • Demirciler Sanayi Sitesi - Üst Sınır Kesici Siviç
 • Depo ve Ardiyeciler - Aşırı Yük Limit Sivici
 • Dersan Sanayi Sitesi - Halat Sarım Kılavuzu
 • Dolapdere Sanayi Sitesi - Halat Klemens Değişimi
 • Es..

Vinç Sistemlerin Önemi

Vinç sistemleri ve yük kaldırma ekipmanların önemi oldukça fazla olmakla birlikte iş kazalarında unutmamak gerekir.

Vinç sistemleri nelerdir ?

Vinç sistemleri tamamıyla kaldırılamayacak ağırlıktaki yüklerin kaldırılması depolanmasıdır. Olmazsa olmazlardan olan vinç sistemleri ve yük kaldırma ekipmanları  depolarda,liman,inşaat,depolama, depolardave bir çok yerde kullanılmaktadır. Hem işimizi hemde iş tasarrufu sağlayan yük kaldırma ekipmanları günümüz teknolojileriyle üretilmiş olmakla birlikte tonajlı yüklere kaldar kaldırabilir.

Paslanmaz olan vinç sistemleri bakımları ve servisleri zamanında yapılması durumunda iş Potansiyelini arttırmakla birlikte iş kazalarını önemiş olursunuz. İş kazaları günümüzde artmsını nedeni vinç bakım ve Vinç servislerin zamanında yapılmaması ve makinaların hor..

Hidrolik Yük Asansörü İş Kazasını Azaltıyor.

Hidrolik Yük Asansörü, İşletmelerde Kullanımı Yaygın olarak artmaktadır.İşletmelerin istediği ölçülere göre platform imalatı,işletmelerin istediği yüksekliğe göre piston imalatı yapmaktayız.Hidrolik Yük AsansörlerindeKumanda voltajı 24 vdur,Kullandığımız Elektrik Şalt Malzemleri Siemens veya Schneiderdir.Taşlanmış Piston,Platform bloğu,iniş kontrol valfi,Yük tutma valfi,Basınç Emniyet Valfi Gibi Diğer özellikleri ile tüm tehlikeleri ordan kaldırmakdır. Hidrolik Yük Asansörlerimizde tüm katlarda kat limit sivici ve kumanda mevcuttur. Kumandalar Kablolu ve Acil Stoplu sistemdir.Platformun İçinde 4 Adet Taşıyı Teker Platformun Dışında 4 Adet Denge Tekeri Mevcuttur. Zemine Sıfır İnebilmesi İçin 15 cm Çukur Açılması Gerekmektedır.Hidrolik Asansörlerimiz380 v ve 220 v Elektrikle &Cc..

Vinç ve Caraskal Uzaktan Kumandası

Vinç Kablosuz Kumandaları işletmelerin son yıllarda tercih ettiği sistemdir.Radyo Frekansıyla Çalışmaktadır.100 metreye kadar çekim gücü vardır.Vincin Hareketi Sırasında Personelin Vinçten Uzakta Olup Çalıştırdığı İçin İş Kazası Risk Minimum seviyededir. Caraskal Kablosuz Kumandaları 2,4,6,8,10,12 Hareketli olarak seçeneği vardır. Tek ve Çift Hızlı Olarak Stoklarımızda Mevcuttur. Vinç Uzaktan Kumandalarının Fiyatları Uygundur ve Kullanılması Basittir. Kalem Pil İle Çalışmaktadır.Sabit Vinçlerde,Monoray Vinçlerde ve Köprü Vinçlerde Kullanılması Yaygındır.Firmamız Hem Satışını Yapmaktadır Hemde Müşterilerine Çözüm Ortağı Olmak Konusunda Montajını Yapmaktadır.

..

Vinç ve Caraskallarda Acil Stoplu Kumanda Önemi Nedir ?

Türkiyede Genel Anlamda Tüm Sektörlerde Yük Taşımak İçin Kullanılan Vinçlerde İş Güvenliği Yasasına Göre Acil Stop Düğmesi Bulunmak Zorundadır. Acil Stop Düğmesi Vinçlere Gelen Elektriği Kesmeye Yarayan Bir Düğmedir. 5 Yıldan Önceki Vinçlerde Pek Fazla Kullanımı Yaygın Değildir. Günümüz Vinçlerinde Artık Standart Olarak Acil Stoplu Kumandalar Kullanılmaktadır. Acil Stoplu Kumanda Ne İşi Yarar. Acil Stoplu Kumanda Caraskallarda Olumsuz Bir Çalışma Şeklinde Stobu Kapatarak Vinç Çalışmasını Engellemektedir. Örneğin Vincinizle Yük Taşıyorsunuz Biranda Vinciniz Kontaktörleri Arızalandır ve Vinciniz Yükü Aşağıya Doğru Salmaya Başladı Acil Stobu Kapatarak Caraskalın Elektriğini Keserek Frenleme Sistemini Devreye Sokmuş Olursunuz Olası Bir İş Kazasını Önlemiş Olacaksınız. Vinçlerinizde Hala Acil Stoplu Kumanda Mevcut Değil İse Mutlaka ..

Caraskal ve Vinçlerde Çelik Halatın Önemi Nedir ?

Vinçlerde En Çok Deformasyon Olan ve Sürekli Yüke Maruz Kalan Parçadır Çelik Halat. Çelik Halatlar Vinçte En Önemli ve En Tehlikeli Parçadır. Caraskallarda Yılda 1 Defa En Az Halat Değişiminin Yapılmasını Öneririz. Seyir Mesafesi Kısa Olan Vinçlerde Kendir Özlü Çelik Halat Kullanılabilinir. Seyir Mesafesi Yüksek Olan Caraskallarda İse Çelik Özlü (nufleks) Halatın Kullanılması Uygundur. Vinçlerdeki Halatların Deformasyon Olduğunu Nasıl Anlayacağız ? Vincinizin Üzerindeki Halatı En Son Noktaya Kadar Boşaltın Daha Sonra Bir Bezle Halatın Tambula Bağlı Olduğu Yerden Tutun Vincinizi Yukarıya Doğru Çalıştırın Elinzdeki Beze Çelik Halattan Parçalanmış Teller Takılıyorsa Halatınızı Değiştirmenin Zamanı Gelmiştir. Çelik Halattınızda Tellenme Yok ise Eğer Kumpasla Halatın Çapına Bakarak İncelip İncelmediğini Kontrol Edebilirsiniz. &n..